פורסם על-ידי

לכתבה המלאה לחץ כאן

 

ב1.5.2011 הצבתי לעצמי עשר משימות לביצוע תוך 400 ימים. להתחטב, לפגוש את אופרה וינפרי, ללמוד שפה זרה, לשקם הומלס ולהקיף את אוסטרליה הן רק חלק קטן מהרשימה שלי. בינתיים מאות אנשים הצטרפו למסע וכתבו רשימות משלהם (כאן). בלוג "הרשימה" מתעד את מסע הכיבושים, ההצלחות, הכשלונות ובעיקר את המחשבות שלי. אם נחשפת ל"הרשימה" רק עכשיו אני ממליץ לך להתחיל את המסע על ידי הקלקה כאן. להזמנת הרצאה על הגשמה עצמית באמצעות רשימה ניתן ליצור קשר באמצעות כפתור ה"צור קשר". קריאה נעימה!

8.8.2011

1-0-0 ימים עברו מאז תחילת המסע. נותרו עוד 300 ימים…

מזל טוב! לאוסף הפתקים והניירות שמלווה אותי לאורך מאה הימים האחרונים (כן, כבר עברו מאה ימים! הזמן באמת רץ כשנהנים) נולדה בשבוע שעבר אחות: רשימה חדשה. "יומן בליסה" אני מכנה אותה. את משימת הרשימה החדשה העניקה לי במתנה יועצת הקסמים שלי לענייני תזונה ששמה נטעחן ליבנה. לפני מספר שבועות, אחרי שנחשפה לרשימה שלי (כאן), היא פנתה אליי והציעה בהתנדבות את שירותיה כדיאטנית קלינית וקואוצ'רית תזונה על מנת להגשים ביעילות גדולה את משימת החיטוב והקוביות בבטן (שתוך כדי מסע הפכה למשימת ריצה וחיטוב). במשך שבועות הקפידה לשלוח לי מיילים עם תזכורות של "מתי נפגשים?". בשלב מסוים התקשרה ונזפה. "אתה רציני או לא?", שאלה. "רציני ביותר!", השבתי בפחד, "פשוט עסוק עד מעל לראש. מגיע!". התייצבתי אצלה רק על מנת לזכות בשיעור מהיר על תזונה נכונה ובריאה (שלוש ארוחות ביום ושתי ארוחות ביניים) ולקבל לידי רשימה נוספת הנקראת "יומן אוכל". כאיש של רשימות אין לי כל בעיה עם רשימות נוספות. להפך. זה אפילו לי גורם לי לאושר מסוים (ועל האושר מרשימות בטח תהיה כבר איזו פסיכולוגית שתוכל לפרש מה זה בעצם אומר עליי….). יצאתי לדרך. התוצאות היו מידיות. תוך שבוע אחד בלבד הורדתי קילו וחצי וירדתי בחצי מידה.

 


 

הרשימה החדשה בחיי מהווה תזכורת מעולה לעוצמתו של כלי הרשימה שבראש וראשונה הוא סוג של מראה משקפת להתנהגות היומיום. המחאה הציבורית והשיח על הכלכלה הישראלית והחיים שלנו מעל או מתחת ליכולת שלנו גרמה לי לעשות עם עצמי חשבון נפש בימים האחרונים והחלטתי להתחיל ולקיים רשימה נוספת והפעם רשימה מסודרת של הכנסות והוצאות. הגיע הזמן לעשות גם בגזרה הזאת סדר ולא לחיות בסוג של עלטה והכחשה. מעבר לכך, המפגש שלי עם הדיאטנית הוא סוג של תזכורת על עוצמת פרסום רשימה באופן ציבורי. אחד הדברים עליהם אני חוזר במיילים לאלו השולחים לי רשימות ובעיקר לאלו המהססים ואחד הדברים שאני אומר בהרצאות שהתחלתי להעביר בנושא הרשימה (היום, דרך אגב, הרצאה נוספת!) היא שאם תצעקו את החלומות שלכם מישהו בסופו של דבר עשוי לשמוע אתכם. כמו במקרה של נטעחן מישהו גם ישב לכם על הראש וידאג שלא תתחמקו מעצמכם. כוחה של הרשימה הפומבית מוכיח את עצמו מחדש בכל פעם. גם אם קשה לכם לפרסם רשימה בפלטפרומה המונית כמו בלוג או פייסבוק הפיצו את הבשורה למעגל אנשים גדול. בסופו של דבר, כל אחד מהם יהיה השגריר שלכם ו"יעבוד" עבורכם בהפצת המסרים.

שלושת השבועות האחרונים בישראל היו דרמטיים. ההמונים יצאו לרחובות וגם אני. מצאתי את עצמי זונח את העיסוק ברשימה שלי מתוך הנחה שמתרחשים כעת דברים טיפה יותר גדולים להתמקד בהם. שמתי את ענייני הרשימה בצד אבל היא המשיכה להדהד בראשי כל הזמן ולא הרפתה. המוח הזכיר לי את החוזה שחתמתי עם עצמי ולו אני מחויב, בין השאר, בימים אלו. גם זה כוחה של רשימה: נוכחות מתמדת במוח.

ומה באשר למשימות השונות?

משימת הריצה והחיטוב – אני ממשיך לרוץ בחוף הים של תל אביב מספר פעמים בשבוע בהנאה צרופה (מי היה מאמין?), מפתח סיבולת ויכולת, משיל מהמשקל (במצטבר הורדתי ארבעה וחצי קילוגרמים מאז שהרשימה יצאה לדרכה) ונערך לקראת ריצת הלילה של נייקי. זה, לדעתי, יהיה הוי הראשון ברשימה שלי.

ללמוד ערבית – יש כבר פרטנרים לקבוצת למידה ויש אפילו מורה. טרם יצאנו לדרך למרות שהפרטנרים מנדנדים. אני מתחייב בפני עצמי להזיז את העניין הזה היום.

לתרגם את ספריי לאנגלית ולמצוא להם בית בחו"ל – הנושא הזה מתעכב בשלב זה בגלל אילוצים כלכליים. אם מישהו שומע אותי  אי שם בחוץ ומוכן לתרום מזמנו ויכולתו לתרגום שלושה פרקים, תקציר ומכתב נלווה אשמח לעזרה.

לשקם הומלס – לפני כשבועיים, בעידוד צוות חדשות שהגיע לסקר את הרשימה, איתרתי הומלס שמעוניין בשיקום. נפגשנו עד עתה שלוש פעמים על מנת להכיר ולהבין איך הגיע לרחוב ומה ניתן לעשות על מנת להוציא אותו משם. סיפרתי לו על הרשימה והוא ביקש שלא אחשוף אותו עם פרטיו וסיפורו המלא. אני מכבד את בקשתו ולפי שעה נמנע מכך. המשימה הזו מתקדמת היטב.

להקים עמותה למען ילדים – בדיוק אתמול התגלגל אליי מייל תפוצה ולטענתו נאוה ברק, נשיאת עלם מקבלת 30 אלף שקלים לחודש כנשיאת העמותה. אם הדבר נכון, זאת תזכורת אומללה לכמה מעוותים הדברים המתרחשים בעמותות השונות ומדוע אני רוצה להקים עמותה אחרת. קבעתי מספר פגישות עם אנשים שיכולים לסייע לי בהזזת הדברם. הזרעים נזרעו.

לראיין את אופרה וינפרי – אני ממשיך בהגשמת הרשימה וסיוע לאחרים עם הרשימות שלהם. החלטתי להתאמץ קצת פחות בגזרת וינפרי בשלב זה. אני מניח שהרשימה תוביל אותי אלייה בסופו של דבר. ותודה לכל קוראי הבלוג שטרחו לשלוח לי מסרים היסטריים על השמועה שוינפרי מגיעה לארץ בקרוב.

 

להקיף את אוסטרליה – הקשר שלי עם חברים חדשים ביבשת האוסטרלית נמשך ואחת למספר ימים נוספים אליי חברים מאוסטרליה בפייסבוק או עוקבים בטויטר. כבר הוזמנתי לשלושה בתים שונים של מקומיים ולהערכתי בחודש פברואר 2012 אסע לשם.


 

ליצור פורמט לטלוויזיה המבוסס על "הרשימה" – המשימה הזאת הייתה אמורה לסגור את הפרויקט אבל דווקא היא מתקדמת בקצב מהיר ומסחרר. כבר שלושה משרדי הפקות שונים פנו אליי על מנת לבחון אופציה של תרגום הבלוג לטלוויזיה. רק אתמול קיימתי בעניין פגישה מוצלחת.

וכמובן שלל הרשימות מכל העולם ממשיכות לזרום אליי . ומה עם הרשימה שלכם? מה עם ההתחייבות שלכם כלפי עצמכם לעשות למען עצמכם כמה דברים מיוחדים ב400 ימים הקרובים? ממתין לרשימות שלכם…