פורסם על-ידי

לכתבה המלאה לחץ כאן

 

ב1.5.2011 הצבתי לעצמי עשר משימות לביצוע תוך 400 ימים. להתחטב, לפגוש את אופרה וינפרי, ללמוד שפה זרה, לשקם הומלס ולהקיף את אוסטרליה הן רק חלק קטן מהרשימה שלי. בינתיים מאות אנשים הצטרפו למסע וכתבו רשימות משלהם (כאן). בלוג "הרשימה" מתעד את מסע הכיבושים, ההצלחות, הכשלונות ובעיקר את המחשבות שלי. אם נחשפת ל"הרשימה" רק עכשיו אני ממליץ לך להתחיל את המסע על ידי הקלקה כאן. להזמנת הרצאה על הגשמה עצמית באמצעות רשימה ניתן ליצור קשר באמצעות כפתור ה"צור קשר". קריאה נעימה!

 

45 ימים למסע. נותרו 355 ימים…

13.6.2011

הבוקר שלי נפתח עם מייל שהגיע מסין(!!!) ולשונו: "אני מוצא שהחלק הכי קשה ברשימה זה לרשום אותה. כבר שבועיים אני מנסה. המשימה הראשונה ברשימה שלי היא :MAKE MY LIST". המייל הזה מצטרף, באופן מפתיע, ללא מעט מיילים וסוגיות שעלו בקבוצת הפייסבוק של "הרשימה" בעניין כתיבת רשימה. ואני חשבתי, לתומי, שהחלק הקשה ברשימות זה הביצוע. מסתבר שיש לא מעט אנשים שנתקעים עוד בשלב כתיבת הרשימה ולכן החלטתי לכתוב את הפוסט הנוכחי שנגזר מתוך מה שלמדתי במהלך מסע "הרשימה" שלי:

איך כותבים רשימה אפקטיבית?

קחו לכם מחברת ועט וצאו למקום שקט ורגוע כגון גינה, פארק, גג הבניין או חוף הים. אפשר גם בבית עם מוזיקה אהובה ברקע ונרות בשביל האווירה. הפכו את תהליך כתיבת הרשימה ל"רגע". תנו לרשימה ולעצמכם את הכבוד ומלוא תשומת הלב.

בשלב הראשוני "תקיאו" אל הדף את כל המחשבות שלכם. את כל החלומות והפנטזיות הכי כמוסים שיש לכם בראש. "לקנות דירה", "לטוס לירח", "ללמוד ציור", "להרוויח עוד 20,000 שקלים בשנה", "ללמוד ציור", "להתאהב", "לאמץ כלב". הכל. כל הדברים הכי מופרכים ומופרעים שעוברים לכם בראש. תמלאו את הדפים בכמה שיותר משימות ושורות כתובות. בלי שום סננים ומגבלות והצהרות של "זה לא אפשרי", "יש לי ילדים שמונעים ממני", "אני בחובות" וכו'. הכל הכל הכל. תנו לעצמכם את החופש לחלום בגדול.

בשלב הבא תתחילו לצמצם את הרשימה הענקית שנוצרה לכם לדברים שהם ריאליים ולא ריאליים. "לטוס לחלל"? כנראה בעוד שלושה עשורים. "להתאהב"? אפשרי. "ללמוד ציור"? מחר בבוקר. "לזכות באוסקר?" קודם תרשמו לחוג משחק. הצמצום צריך להיות על פי חלוקה לדברים ריאלים מול הזיות ופנטזיות לא הגיוניות. מידע נוסף על ריאלי ולא ריאלי בפוסט בשם "האם אתם חולמים או הוזים"? – כאן. ריאלי או לא ריאלי הוא דבר יחסי. אם בוגר צעיר של בית ספר למשחק יצהיר שהוא רוצה לשחק בהוליווד בשנה הקרובה זה עשוי להיות לא ריאלי. קודם כל שיגדיר לעצמו מטרה להתקבל לסדרה בארץ. לעומת זאת, אם מורן אטיאס תגדיר לעצמה לשחק בסרט שיוביל אותה לאוסקר, הסיכויים לכך גדולים יותר. היא כבר באזור העשייה הרלוונטי.

כשנשארתם עם רשימה מצומצמת בצעו צמצום נוסף שבו תחליטו מה מהדברים הבאים שנותרו לכם הכי בא לכם לעשות, יש לכם את הזמן ואת האמצעים ובצעו צמצום נוסף. בחרו את הדברים שיעשו לכם כיף בלב לא כאלו שיגרמו לכם לחפש תירוצים ללמה לא לעשות אותם. התמקדו בעשרה דברים לביצוע תוך 400 ימים. למה 400 ימים? כי זה מספר חמוד J וזה בעיקר זמן ריאלי להגשים בו כל כך הרבה דברים.

אחרי שנשארתם עם עשרת הדברים שכתובים ברשימה שלכם הציבו לעצמכם תאריכי יעד כלליים ליד כל משימה. לדוגמא: "ללמוד ציור" – תוך 3 חודשים. "למצוא זוגיות" – תוך שנה, "לטוס לניו-יורק" – תוך עשרה חודשים. הצבת זמן מסגרת הוא דבר חשוב על מנת להניע את עצמכם לפעולה.

דבר חשוב: העובדה שהצבתם לעצמכם יעד להגשמה בעוד חצי שנה או שנה לא אומר שאתם צריכים לחכות לזמן שיעבור אלא להתחיל לשתול זרעים כבר עכשיו. רוצים אהבה? הכנסו לאתר הכרויות והחליטו שאתם יוצאים פעם בשבוע לדייט. סטטיסטית על כל חמישה דייטים גרועים, יהיה אחד מוצלח. רוצים ללמוד שפה חדשה ואין לכם כסף? פתחו תוכנית חסכון לחצי שנה והפקידו 400 שקלים בחודש על מנת לאגור סכום מספיק לקורס וכו'.

השלב האחרון הוא לפזר את הרשימה בכמה שיותר מקומות בבית / משרד. ליד המחשב, על המקרר, על הדלת של הבית לפני היציאה ובמשרד. אפילו לתלות על הראי באמבטיה. שתהיה לכם תזכורת יומיומית שאתם מחויבים לעשות דברים למען עצמכם.

זהו! זה מה זה פשוט. שעתיים-שלוש של מחשבות והשקעה בעצמכם ויש לכם רשימה שעשויה לשפר את חייכם.

כתבתם את הרשימה? שלחו אליי לuvtlv1@gmail.com + תמונה + שם מלא + גיל + עיר מגורים + פרופיל פייסבוק ואשמח לצרף אתכם לעמוד "הרשימות שלכם" שהתמלא בחודש האחרון במאה רשימות מכל רחבי העולם. חלק מהאנשים כבר עדכנו אותי על ביצוע חלק מהמשימות שלהם ואחרים אף קיבלו פניות לעזרה חיצונית.

ומה באשר למשימות שלי?

משימת החיטוב וריצת המרתון ממשיכה במרץ. מאמן הריצה שלי, טל סתיו תורם מזמנו על מנת לשמוע אותי מקטר תוך כדי ריצה ורשת חדרי "הולמס פלייס" העניקה לי מנוי ל400 ימים פלוס צוות מייעץ.

 

15

 

משימת הקפת אוסטרליה מתחילה לתפוס תאוצה עם נחיתת הבלוג ביבשת האוסטרלית. קיבלתי כבר שתי הזמנות להתארח אצל משפחות מקומיות ויש לי סידור לינה לשבוע ימים. כשאמלא את היומן בשלושים יום של מקומות לינה אטוס לשם. כעת אני צריך לחשוב על דרך יצירתית להשיג כרטיס טיסה בחינם. זה היעד!

 

16

מתוך התוכנית ששודרה השבוע בישראל

 

אופרה וינפרי – הוליווד גועשת. כל מיני חברים של חברים של חברים של חברים של אנשים שאני לא מכיר התחילו לגלגל את הבלוג לאנשים שקשורים לאופרה וינפרי. אני ממשיך בעקביות לשלוח מיילים להפקה ועומל על סדרת סרטונים מתחננים שאעלה ליו-טיוב בקרוב.

פורמט לטלוויזיה – יש פניות ומגעים כלשהם. עוד מוקדם להרחיב את הדיבור…

טרם טופל – שיקום הומלס, הקמת עמותה למען ילדים, תרגום ספריי לאנגלית ולימוד צרפתית.

הכניסות לבלוג הולכות ומתעצמות מיום ליום ומגיעות ל1500 מבקרים מדי יום מכל רחבי העולם. כולל מסודן, סין, תאילנד, אפריקה, איראן, אירופה וארצות הברית. אפילו קיבלתי עדכון מגוגל שבשבוע האחרון, מאז התקנתי מערכת פרסום, הבלוג צבר 40 $!!! זה אומנם צעד קטן לחשבון הבנק שלי אבל צעד גדול למימון חלק מהמשימות. אני חושב שאלו המאה שקלים הכי מאושרים שאי פעם הרווחתי.

ממש הרגע!!! נחתה אצלי בתיבת המייל הצעה להגיע ולהעביר הרצאה על "הרשימה" בחברת היי-טק – ה-ת-ר-ג-ש-ו-ת!