פורסם על-ידי

לכתבה המלאה לחץ כאן

1.5.2011

בגיל 16 הפכתי לנכה בגלל תאונה מיותרת. ברגע אחד נמחקו לי החיים והתוכניות להיות שחקן, עיתונאי ולעשות וי על עוד כמה פנטזיות. הפכתי להיות נער שיושב על כסא גלגלים והפנטזיה הכי פרועה שלי הייתה להגיע לשירותים בשלום. על פי הרופאים, הנזק שלי היה חמור ולכל החיים. סירבתי לקבל את גזר הדין. הייתה לי רשימה של דברים להספיק לעשות בחיים, והחיים שלי עדיין לא התחילו. אחרי שנה וחצי של ישיבה בכסא גלגלים (מתוכם חודשיים וחצי של אשפוז בבית חולים) קמתי מהכיסא. זה היה תהליך ארוך וסיזיפי עד שמצאתי את עצמי קם וצועד ברחובות אבל זה היה השיעור הכי גדול של חיי. אני קורא לתאונה ההיא "המתנה". למדתי שעם כוח רצון ורשימה של יעדים אפשר לגבור גם על ראש פתוח וחוליות תחתונות שהסתובבו על צירן. למדתי שהחיים קצרים מדי ויכולים להתהפך בשנייה והחלטתי לנצל כל רגע שאני נמצא פה ולהכות בברזל בעודו הוא חם.

 

 

זה אולי, בקצרה, ההסבר להתנהלות ההיפראקטיבית שלי על פני האדמה. להספיק, להספיק, להספיק (גם לישון, לישון, לישון) המוטו של חיי. תרגום חופשי ל"אם תרצו זאת אגדה" של הרצל. הכל אפשרי, רק צריך לכוון למטרה. מאז שהחלמתי, אני מתנהל עם רשימות. מציב לעצמי יעדים יומיים, חודשיים ושנתיים על מנת להציב לעצמי יעדים ולהגשים אותם. רציתי להיות שחקן אז התקבלתי לבית ספר למשחק. רציתי להיות עיתונאי אז התחלתי לכתוב ב'ידיעות אחרונות'. רציתי להשתתף בסדרת טלוויזיה יומית אז התקבלתי ל'שיר שלנו', רציתי להגיע לפסטיבל קאן אז דיברתי עם הבוסים שלי ב'ישראל היום' ומצאתי את עצמי מול וודי אלן (וי על החלום), נעמי ווטס, ראסל קרואו, אוליבר סטון ואחרים, והרשימה עוד ארוכה. רציתי תפקיד בתיאטרון, להוציא ספרי מתח, להתברגן, למצוא את דירת חלומותיי, להביא ילדה לעולם, למצוא אהבה גדולה, לעשות כסף, להקים עסק. העיקרון פשוט: חשבתי, עשיתי, סימנתי וי. שילוב של כוח רצון עם טכניקת "הסוד" שזכיתי להכיר ברבות הימים בתוכנית של אופרה וינפרי.

לפני כמה שבועות מצאתי רשימה שנתית שכתבתי לעצמי על ספסל בלונדון. הצבתי לעצמי עשרה יעדים לשנה הקרובה. שבעה מתוכם ביצעתי. כמו תמיד, שניים-שלושה דברים נדחו לרשימה הבאה. "להתחטב", "ללמוד לצייר", ו"ללמוד צרפתית" באופן קבוע אלו המשימות שאני מעביר לרשימה משנה לשנה. כבר 15 שנים שאני אומר לעצמי "יום אחד אהיה חטוב" או "יום אחד תהיה לי סבלנות לשבת על התחת וללמוד צרפתית". למה אני מסוגל לגלות משמעת ולכתוב ספר שלם במספר שבועות אבל לא מסוגל למצוא את הכוח להוביל את עצמי למסלול ההליכה בחדר הכושר? למה אני מסוגל ללמוד בע"פ, בפחות מעשרים וארבע שעות, תסריט שלם בן שישים עמודים אבל לא מסוגל להכניס לראש אף מילה בצרפתית?

התשובה נעוצה מן הסתם בענייני רצון, כוח וסיבולת. בכל מקרה, החלטתי שדי! שהגיע הזמן להגשים את החלומות ולעשות וי על כל הרשימה שלי. אני מאמין בכוחם של הרצון, של עוצמת האינטרנט ושל הרשתות החברתיות ובטוב לבו של האדם. אני מאמין שבאמצעות הבלוג הזה, בו אתעד את הדרך שלי להגשמת הוי על הרשימה שלי, ובתמיכת הגולשים בעולם, אצליח לעשות הכל. גם את הדברים הכי מטורפים שאני חולם עליהם (למשל: לראיין את אופרה וינפרי בערוץ החדש שלה).

איך אתם יכולים לסייע לי?

בקישור הזה תמצאו את הרשימה שלי (הסברים על חלק מהדברים אספק בהמשך). אם אתם חושבים שיש לכם את היכולת, הסבלנות והקשרים לעזור לי בהפצת המסרים ובהגשמת המשימות, או מכירים מישהו שמכיר מישהו שמכיר את אופרה וינפרי – אתם מוזמנים ליצור איתי קשר באמצעות הבלוג הזה ולעזור לי. יש לכם שיטה מקורית ללימוד צרפתית? הבנה באיך להשיג קוביות בבטן? רצון, קשרים ואולי כסף להקמת עמותה מקורית ואחרת למען ילדים נזקקים? אתם מכירים אנשים בארצות הברית או באוסטרליה שיכולים להפיץ את הבשורה? שלחו להם לינק לבלוג. יש לכם מוח יצירתי? – הצטרפו אליי למסע הרשימה. כל עזרה תתקבל בברכה ושמכם ופרטיכם (אם תרצו) יופיעו בעמוד התודות על מנת שגם אתם תיהנו מחשיפה. בואו לעזור לי להוכיח שהעולם קטן והעוצמה האנושית היא אדירה.

הרשימה יוצאת לדרך עכשיו. ארבע מאות ימים ועשיתי וי על הכל.

כן, גם על הראיון הבלתי אפשרי עם אופרה וינפרי או על הקפת היבשת האוסטרלית בלי להוציא שקל (או דולר) מכיסי או על שיקום כמה הומלסים שספסלים בתל אביב הם הבית שלהם.

הספירה לאחור החלה..

הרשימה שלי כוללת רק שמונה משימות. שתי משימות השארתי לכם. אם גם לכם יש משימות / חלומות לא ממומשים אתם מוזמנים לצאת איתי לדרך. שלחו אליי באמצעות עמוד 'צרו קשר' את החלום הכי גדול שלכם ואולי אקח אתכם, יחד עם הצוות המסייע שלי, למסע.