פורסם על-ידי

לכתבה המלאה לחץ כאן

 

ב1.5.2011 הצבתי לעצמי עשר משימות לביצוע תוך 400 ימים. להתחטב, לפגוש את אופרה וינפרי, ללמוד שפה זרה, לשקם הומלס ולהקיף את אוסטרליה הן רק חלק קטן מהרשימה שלי. בינתיים מאות אנשים הצטרפו למסע וכתבו רשימות משלהם (כאן). בלוג "הרשימה" מתעד את מסע הכיבושים, ההצלחות, הכשלונות ובעיקר את המחשבות שלי. אם נחשפת ל"הרשימה" רק עכשיו אני ממליץ לך להתחיל את המסע על ידי הקלקה כאן. להזמנת הרצאה על הגשמה עצמית באמצעות רשימה ניתן ליצור קשר באמצעות כפתור ה"צור קשר". קריאה נעימה!

13.7.2011

72 ימים חלפו, נותרו 328 ימים למסע

"תגיד, אז מה בעצם יוצא לך מהרשימה הזאת שלך?", שאל אותי אתמול בלילה חבר סקפטי. "פגשת כבר את אופרה וינפרי?", הוא צחקק מתחת לשפם קצף הבירה ששתינו, "פגשת את קיילי מינו באוסטרליה? ניקול קידמן שלחה לך מייל בהול". "אני רק בתחילת המסע שלי", ניסיתי להסביר לו את תהליך הדברים האיטי ובעיקר את ההנאה הנלווית למשחק שבראתי לעצמי. "אבל מה עם תוצאות, בן אדם!", הוא המשיך בשלו, "זה המבחן האמיתי שלך. אם לא תעשה וי על המשימות שלך אז מה זה שווה? הרי הצהרת שתעשה את כל הדברים שכתבת עליהם". "מה דעתך על ההנאה הנלווית לתהליך? ההפתעות היומיומית שמציפות אותי מאז התחיל המסע הבינלאומי שלי? הסימונים הקטנים שאני מסמן בדרך לסימונים הגדולים?", יריתי לעברו רצף של מילים. הוא שתק. אבל זה בעיקר כי הוא בלס באותן השניות את ההמבורגר השמנוני שלו. הוא לא באמת היה קשוב אליי.

ביום שיצאתי למסע "הרשימה" החלטתי שאני לא כופה על אף אחד את דעתי ובחרתי שלא לומר מעבר למה שאמרתי. אני משמיע ומי שרוצה לשמוע ולקרוא, יקרא. ומי שלא, שימשיך הלאה. אני לא מכריח אנשים לכתוב רשימות, לשמוע את דבריי או לנסות לסייע לי אם הם לא בעניין. מצד שני, בשבועות האחרונים אני מוצף במאות מיילים ומקיים כמות שיחות זהה עם אנשים שיש להם שאלות, הארות, הערות, הצעות, תובנות, סיפורים אישיים אחרים ולא מעט השגות. הכי אני אוהב את המסתייגים. אלו שלא מבינים את עניין "הרשימה" וממשיכים לתרץ לעצמם תירוצים על למה בעצם החיים קשים ובלתי אפשריים.

 

 

בהרצאת הבכורה שהעברתי לאחרונה בעניין "הרשימה" אמר לי אחד המאזינים "אתה אדם ציבורי ומוכר. בטח שהדברים עובדים עבורך עם הרשימה הזאת?". 'ציבורי ומוכר'??!?! מה אני שמעון פרס? כן, יש שמכירים אותי מעשייה כזו או אחרת אבל אני רחוק מלהיות מוכר בכל בית. "ומה עם שתי בחורות אוסטרליות שפותחות את ביתן על מנת לארח אותי", הקשתי עליו, "לא נראה לי שהן צפו לאחרונה ב'שיר שלנו'". הוא שתק. אחר אמר לי "אתה אדם מוחצן שהלך ופרסם רשימה ברעש גדול. זה לא הסגנון שלי". "אדם מוחצן בעיניי זאת ליידי גאגא. אני סתם אחד שפתח אתר אינטרנט קטן שהפך לגדול", עניתי לו, "לא מתאים לך לפרסם רשימה פומבית? תכתוב רשימה בלב ותספר אותה לאשתך או לחבר טוב".

 

 

אני רואה מסביבי כל כך הרבה רווקים ורווקות שחולמים להתחתן רק שאף אחד לא אומר זאת בקול רם. אף אחד לא צועק "תמצאו לי שידוך!". הם משמיעים את החלום של עצמם לעצמם. אנשים מסתובבים עם רעיונות מדהימים למיזמים ועסקים אבל אף אחד לא מכריז על כך בקול רם. "כי זה סודי", הסביר לי חבר שמסתובב כבר שבע(!!!) שנים עם רעיון מוצלח להפקת תוכנית טלוויזיה. "אל תספר לכלום", הרגעתי, "לפחות תספר את זה לכמה מפיקים". אבל הוא מפחד שיגנבו לו את הרעיון ובינתיים הוא מסתובב כבר שבע שנים עם רעיון אחד מעולה והמון תסכול.

לפני כשבוע העברתי, כאמור, סדנא בעניין "הרשימה". הנוכחים כתבו רשימות ואחר כך שיתפו אחד את השני. שני אנשים שעובדים באותו המשרד כבר חמש שנים כתבו רשימות. האחד כתב "אני רוצה להוריד במשקל ולהתחיל לשחות". השני כתב "אני רוצה לשחות". שניהם הסתכלו המומים אחד על השני. "אתה רוצה לשחות?", שאל אחד, "איזה קטע! אני מחפש כבר חודשים פרטנר לשחייה". הם היו צריכים לחכות לגרום שלישי, חיצוני וזר שיפגיש בין החלומות המושתקים שלהם.

****

"נו, נו…. אז תגיד לי מה יצא לך מהרשימה?", המשיך לנג'ס החבר אחרי שחיסל את קערת הצ'יפס שלו. "המון דברים. אלפי דברים. למדתי. פגשתי. ראיתי. התפתחתי. כל יום מאז הרשימה הוא יום שמכיל הפתעות", השבתי אבל הוא התעקש שאפרט אז עשיתי במיוחד עבורו רשימת מלאי.

72 ימים חלפו מאז הרשימה יצאה לדרכה ו….

חברה טובה הפעילה חבר בניו-יורק וקיבלתי תוך שבוע את המייל של העוזר האישי של אופרה וינפרי.

קוראת מסיאטל שלחה לי את כתובת מגוריה של אופרה וינפרי בשיקגו על מנת שאכתוב לה מכתב אישי.

 


 

רשת 'הולמס פלייס' העניקה לי מנוי ל400 ימים והעמידה לרשותי סוללת יועצים על מנת שאעמוד במשימת הכושר והחיטוב.

 


 

איש מחשבים אדיב ונדיב מחיפה הציע לי בחינם את שירותיו כמתכנת ומתחזק האתר.

שתי בחורות אוסטרליות הציעו לי את חדר האורחים שלהם כשאגיע ליבשת בהמשך השנה

 


 

רובין שארמה, מחבר "הנזיר שמכר את הפרארי" קרא את הבלוג ושלח מאמר פרי עטו. למאמר – כאן

 


 

אודטה,  האישה, המדור והאגדה פרגנה במדור שלה למייזם, כתבה לבלוג יותר מפעם אחת (כאן) והעניקה לי כמה עצות פז במיילים. הקשר הוירטואלי  שלנו צמח לקשר אמיתי שכלל, לאחרונה, ארוחת צהריים מעשירה, מחכימה ומלמדת.  נראה לי שהרווחתי חברה חדשה ומרתקת.

 

 

קבלתי הזמנה מ"בית אריאלה" בתל אביב ללמד קורס על כתיבת בלוג בשנת הלימודים הבאה (היי, אפשר כבר להרשם!)

הוזמנתי על ידי אישה נועזת שגילתה את הבלוג להעביר הרצאה על קונספט הרשימה ביום כיף של 40 עובדים שלא שמעו על כך לפני כן.

 


 

בעקבות ההרצאה ההיא הוזמנתי לעוד שלוש הרצאות. בתשלום!

אלון גל שמע על אחת ההרצאות והזמין אותי להעביר הרצאה בפני 150 קואצ'רים בוגרי בית הספר שלו

 


קיבלתי צ'ק על סך 102.35 דולר מגוגל על פרסום בבלוג. אלו ללא ספק הדולרים הכי מאושרים שעשיתי בחיי


אומצתי על ידי מאמן ריצה שפיתח שיטה כיפית ובריאה, התחלתי לרוץ, הורדתי שלושה קילוגרמים. ומדובר על בן אדם שרץ בפעם האחרונה בכיתה ב'.

120 ישראלים שלחו לי את הרשימות שלהם. לקריאת הרשימות – כאן

 


 

50 אזרחים זרים מנורבגיה, שבדיה, ארצות הברית, רואנדה, לונדון, עירק, אוסטרליה, הולנד והרשות הפלשתנית שלחו את הרשימות שלהם לאתר. לקריאת הרשימות – כאן

עשרות אנשים התחילו לעשות וי על משימות שלהם שדחו במשך שנים. ירדו במשקל, התחילו לתעד את סיפור החיים של הסבתא, ההורים או הדודים ומשמרים מתכונים של המשפחה. אחת החליטה לאזור אומץ ולגשת לבחינות בבית ספר למשחק – והתקבלה. עיתונאית ישראלית שעברה לגרמניה חלמה לפרסם מאמר בגרמנית בעיתונות המקומית. שבוע אחרי שפרסמה רשימה והחליטה להסתער על היעד –עשתה זאת. לקריאת הכתבה –כאן

כל יום אני מקבל לפחות חמישה מיילים מישראל והעולם. אנשים משתפים אותי, חולקים איתי, מחזקים אותי, מעשירים אותי ומעודדים אותי. אני מוזמן לאינספור מפגשים מרתקים עם אנשים יוצאים דופן והחיים שלי הפכו לחגיגת צבעים אחת גדול. כל יום נושא עימו שלל מתנות והפתעות.

"זו רשימה חלקית ביותר של הדברים שקרו לי ב72 הימים האחרונים", אמרתי לחבר הספקן, "אני לא יכול אפילו לדמיין מה מצפים לי ב332 הימים שנותרו". חייכתי. הוא העדיף להתעסק עם עוגת השוקולד שהגיעה לשולחן. כל אחד והמשימות שלו.

האם כתבתם כבר רשימה? האם העלתם אותה לאתר? האם עשיתם וי על משהו? אשמח אם תשתפו בתגובות. למשלוח רשימות ניתן לכתוב לuvtlv1@gmail.com